חיפוש חופשי

גלישה בים על גלשנים מותאמים

בשנת 2018, בשלהי הקיץ, יצא לדרך מיזם ייחודי וראשוני מסוגו בארץ ובעולם – ילדים עם ניוון שרירים נכנסו לים, גלשו על הגלים והצליחו לנפץ עוד מיתוס.

המיזם המיוחד שם לו כמטרה עיקרית להנגיש את חווית הים וספורט גלישת הגלים לאנשים עם מוגבלות פיזית.

הים והקבוצה מהווים מוטיבציה מצוינת לצליחת האתגרים השונים: הפעילות בחוג רצופה אתגרים החל מההליכה בחול, הכניסה למים, ההתמודדות עם הגלים, העלייה על הגלשן והגלישה עצמה. כל אחד מהשלבים דורש עבודת שרירים מתואמת, שליטה בשווי משקל תוך כדי תנועה מהירה ושחייה. אבל תחושת ההצלחה והסיפוק של הילדים אחרי הפעילות – היא חשובה מכל, והניצוץ בעיני הילדים ובני המשפחות עם ההתמדה שלהם – הם עדות ברורה לחשיבותו.

 

הפעילות כוללת התאמות גם לילדים שאינם יכולים ללכת, כסאות גלגלים המותאמים לתנועה בחול ומגיעים עד המים והתאמה נוספת של הגלשנים.

 

הילדים מתנסים בגלישה באמצעות גלשנים שמותאמים במיוחד עבורם ומותאמים לגלישה על הבטן עם ידיות מיוחדות לידיים ותמיכה באזור הרגליים. ניתן אפילו לגלוש על קייאקים מותאמים.

המדריכים והמתנדבים מקבלים הכשרה ייעודית על המחלה. את הפעילות מלווה פיזיותרפיסטית – הידרו-תרפיסטית שמלווה, מכוונת את המדריכים ודואגת שהפעילות הגופנית של כל אחד מהילדים תהיה מבוקרת ומותאמת עבורו.

 

במסגרת הפעילות לומדים הילדים את עקרונות הגלישה הן בפן התיאורטי והן המעשי באמצעות מדריכים מעמותת "הגל שלי" ומלווים במערך רחב ומחבק של מתנדבים אשר מלווים כל אחד מהילדים במהלך הפעילות בים.