חיפוש חופשי

חשוב לי לקבל כלים שעוזרים בתעסוקה גם אם אני על כיסא גלגלים

יעקב בן פורת, בן 31, גר בירושלים, בעל תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול, מתמודד עם מחלת ניוון שרירים מסוג דושן – מחלה גנטית פרוגרסיבית, הגורמת להחלשת השרירים בצורה הדרגתית.

יעקב עבר לאחרונה תהליך הכשרה מקצועית של עמותת צעדים קטנים, המשלב שיעורים פרטיים, שיעורי אונליין, תרגילים וליווי במהלך הפרויקטים הראשונים.

"המורה הגיע אלי הביתה והנחה אותי." מספר יעקב "היום אני בונה אתרי תוכן, אתרי קטלוג, אתרי קניות אונליין ובלוגים ב – world Press – כמו האתר של עמותת יהל, שאותו אני גם מתחזק.
המורה שלי מלווה אותי עם כל הפרויקטים החדשים. אני נהניתי להיחשף לתחום ידע חדש, אני מרגיש סיפוק לבנות אתרי אינטרנט חדשים ולשדרג אתרים קיימים. חשוב לי לקבל כלים שעוזרים גם בתעסוקה גם שאני עובד בכיסא גלגלים."

יוסי נגר, מורה בפרויקט הכשרה מקצועית: "יש לי זכות גדולה ללמד וללוות את יעקב ומשתתפים נוספים בתוכנית המדהימה הזו. אני מאוד מאמין בלימוד תוך כדי עבודה – כשהלימוד והיישום נעשים במקביל – התוכנית הופכת להכשרה מקצועית בשוק תחרותי, ולכן גם נותנת עצמאות ופרנסה למשתתפים.
אנחנו בחרנו תחומים שמתאימים לכישורים האינטלקטואלים של המשתתפים ויחד עם זאת מתאימים לאנשים שקשה להם להתנייד. בעקבות הקורונה, חלק מהשיעורים עברו לשיעורי אונליין.

משתתפים שמתאימים לתוכנית הם אנשים שאוהבים ללמוד ולעבוד, ובעלי מוטיבציה לצאת לשוק העבודה ולהפוך לעצמאים. בעיני כוח-הרצון הוא המניע האמתי. את הידע ואת הכלים מקבלים בתוכנית ההכשרה. אני רואה כמה התהליך מעצים את המשתתפים והופך אותם לעצמאים."

טלי קפלן, מנהלת עמותת צעדים קטנים, מסבירה: "ההכשרה המקצועית היא מיזם שבנינו בעמותה במיוחד לבני נוער ולבוגרים עם כישורים גבוהים שיש להם קושי להתנייד, במטרה לתת כלים מקצועיים רלוונטיים לשוק התעסוקה היום. אנחנו מאפשרים מספר מסלולי הכשרה: בניית אתרי אינטרנט, קידום ושיווק באינטרנט, תכנות, עיצוב גרפי ועריכה מוזיקלית. המטרה היא הכשרת המשתתפים לעבודה כעצמאים בשוק העבודה.אנחנו גאים מאוד בתוכנית ובבוגרים שלנו.

אני פונה לעסקים קטנים ולעצמאים שרוצים לבנות אתר אינטרנט מקצועי או מעוניינים לשדרג אתר קיים – לעבוד דרך המיזם החברתי שלנו ולקבל שירות מעולה ותוצרים מקצועיים. התשלום כולל 35% הנחה, משום שהתרומה מוכרת במס (לעמותה יש סעיף 46).