חיפוש חופשי

תמיכה רגשית פרטנית וקבוצות תמיכה

אנו יוזמים מגוון מענים שמטרתם מתן תמיכה רגשית וכלים להתמודדות והעצמה, בין אם באמצעות סיוע פרטני ובין אם באמצעות השתתפות בקבוצות תמיכה והעצמה.

תמיכה פרטנית

  • שיחה ותמיכה פרטנית שיחות פרונטליות או טלפוניות עם הצוות הסוציאלי של העמותה מתקיימות באופן שוטף בהתאם לצרכים האישיים והמשפחתיים.
  • תמיכה רגשית פרטנית: החל משלב האבחון ולאורך החיים, ההורים, הנערים והבוגרים מתמודדים עם אתגרים מורכבים פיזית ורגשית בשל התקדמות המחלה. העמותה מאפשרת להורים, לבני הנוער ולבוגרים, לקבל טיפול רגשי פרטני בסבסוד העמותה, באזור מגוריהם על מנת לקבל כלים שיסייעו להם בתקופות המשבר. הטיפול ניתן במקרה הצורך גם לאחים/אחיות ולסבתות/סבים.
  • סיוע רגשי לילד באמצעות כלבנות טיפולית. התוכנית של טיפול רגשי באמצעות כלבנות טיפולית נועדה לתת מענה לקשיים רגשיים וחברתיים עימם מתמודדים ילדים חולי דושן-בקר בדרך שתוכל לסייע להם להביע את האתגרים עימם הם מתמודדים.
  • ניתן לקבל מהצוות הסוציאלי של העמותה הפנייה לקבלת שירותים שפועלים במימון קופות החולים, כגון רכיבה טיפולית, הידרותרפיה, טיפול באמצעות בעלי חיים, טיפול באומנות ועוד.

 

קבוצות תמיכה והעצמה

  • הורים – קבוצות תמיכה שמהוות מסגרת המאפשרת מפגש יחיד מסוגו, ובו כל המשתתפים חולקים מכנה משותף – התמודדות עם הורות לילד החולה בדושן-בקר. במסגרת הקבוצה ההורים מרגישים שזה המקום היחיד בו יבינו את תחושותיהם. הפעילות עוסקת בהעצמת ההורים ומתן כלים לחיים בהתמודדות עם מורכבוּת ההתמודדות ובהשלכותיה על התא המשפחתי. החל משנת 2020 מתקיימת קבוצת אמהות הנפגשת מידי חודש וחצי באופן מקוון, ובשנת 2022 נפתחה קבוצת אבות הנפגשים באופן פרונטלי במרכז הארץ, גם כן מידי חודש וחצי.
  • סבים וסבתות – קבוצה זו הוקמה בשל הצורך שעלה מסבים וסבתות לילדים המאובחנים עם דושן-בקר, המעוניינים לחלוק את תחושותיהם ולקבל כלים להתמודדות הרגשית עם המחלה והשלכותיה. הקבוצה פועלת באופן מקוון.
  • אחיות ואחים – אחים לילדים עם דושן ובקר מתמודדים גם הם עם החיים לצד המחלה. פעמים רבות הם מרגישים שאין להם לגיטימציה להשמיע את קולם ואת צורכיהם. הם עשויים לקחת על עצמם "תפקידים" שונים במערך המשפחתי, תפקידים המשפיעים על אורח חייהם ומעצבים אותם. מסגרת זו מהווה בעבורם תמיכה ומעניקה תחושת שייכות. זהו מקום ניטראלי בה הם יכולים להביע רגשות ולפרוק תחושות אשר בעיני הסביבה עלולות להישמע כאגוצנטריות.
  • מפגשי בוגרים – מסגרת זו מספקת מענה תמיכתי בקרב קבוצת השווים, מסייעת בהפגת תחושת הבדידות ומפתחת תחושת שייכות לקבוצה חברתית. בנוסף, מסגרת זו מאפשרת למידה והתפתחות מתוך ניסיונם של בוגרים אחרים, ורכישת כלים לחשיבה חיובית ולתפיסת המציאות במושגים של מסוגלות למרות המגבלה הפיזית. במסגרת זו מתקיימות פעילויות מגוונות: מפגשים חברתיים, קבוצות מנהיגות וקבוצת פעילים שמטרתה לקדם נושאים שיוגדרו על-ידי חברי הקבוצה.