חיפוש חופשי

תוכניות לימוד וקורסים לבני הנוער ולבוגרים

הכשרה מקצועית ושילוב בוגרים עם מוגבלות פיזית בעולם התעסוקה מעניקה ערכים משמעותיים של שילוב חברתי, יכולת לקיים חיים עצמאיים, הערכה עצמית, מתן משמעות לחיים, שיפור באיכות החיים ואף מאריכה את תוחלת חייהם .

הקושי בניידות לצד אתגרים בתחום הנגישות של מוסדות לימוד, מקשה עליהם למצוא מקומות לימוד ולהגיע אליהם באופן רציף.

מסיבה זו החלטנו בעמותה לקדם שיתופי פעולה עם מוסדות לימוד שונים ולהציע להם להשתלב בלימודים מקצועיים מקוונים, לאורך כל השנה, בתחומי לימוד שונים, אליהם יוכלו להמשיך ולהתפתח.

בתחילת כל שנה או לפני פתיחת קורסים חדשים, צוות העמותה מפרסם למשפחות מידע לגבי האפשרויות השונות.

העובדות הסוציאליות של העמותה נמצאות בקשר עם הנערים/בוגרים בודקות מולם את הצרכים שלהם, השאיפות להתפתחות ומסייעות להם למצוא את התחום המענין עבורם וכן את התאמת תשתית המחשוב בבית.

להלן רשימה חלקית של תחומי הלימוד:

  • קורס פיתוח אפליקציות: במהלך הקורס התלמידים נחשפים ולומדים את שפת התכנות והמשימה המסכמת היא בניית אפליקציות. הקורס מתבצע לאורך כל השנה, באופן מקוון, בקבוצות קטנות ובהמשכו יוכלו הנערים להמשיך ולפתח את תחום העניין ולהתמקצע.
  • קורס סייבר: מטרת הקורס היא להכניס את המשתתפים לתחום אבטחת המידע, להכשיר אותם באמצעות הטכנולוגיות השונות בכל הקשור לתקיפה ולהגנה. חשוב לנו להקנות להם כישורים, מיומנויות ויכולות התמצאות במרחב הסייבר.
  • קורס אנגלית ברמות שונות: מטרת הקורס היא לקדם ולפתח את הידע והשליטה של בני הנוער בשפה האנגלית, שהיא שפה חשובה ביותר להמשך הלימודים, להכשרה המקצועית ולתעסוקה. הקורס מתקיים לילדים דוברי עברית/ערבית בקבוצות קטנות,  ברמות שונות, ומפתח אצלם מיומנויות השמיעה, הדיבור, הקריאה והכתיבה.

 

בנוסף, פיתחנו תכנית יעוץ וליווי אישי פרטני: 

תוכנית מותאמת שתאפשר מתן ייעוץ, אימון וליווי תעסוקתי למשתתפים אשר זקוקים לליווי ותמיכה. התהליך לכוונה לתעסוקה כולל: ייעוץ והתאמת קריירה, הכוונה ללימודים, השמה בעבודה, כניסה לתפקיד, התמדה וקידום.
תהליך הייעוץ מורכב מ- 20 פגישות פרטניות בנושאים: העצמה, הגברת המוטיבציה לעבודה, הגברת האמונה ביכולת, גיבוש חזון תעסוקתי, פרו-אקטיביות, הקניית מסוגלות תעסוקתית, השמה וליווי המשתתף בתקופת עבודתו הראשונה לצורך תמיכה בהתמודדות עם קשיים ולביסוס התמדה תעסוקתית.

תעסוקה היא אחד הגורמים החשובים ביותר להגברת העצמאות. השתתפות בכוח העבודה מאפשרת התפתחות אישית, ורכישת מיומנויות רבות המעצימות את ההערכה העצמית. כאדם צעיר המפתח את זהותו ומחליט על עתידו המקצועי – זהו שלב מכריע עם השלכות רבות על גורלו. לצעירים עם מוגבלות פיזית השלב הזה הוא מאתגר יותר מכיוון שתהליך כזה כולל חסמים רבים, מצד החברה ומצד המעסיקים.