חוג גלישה ייחודי על גלשנים מותאמים

"האמת שזו חוויה ממש מדהימה. לא חשבתי אי פעם שאני אעשה את זה. לא חשבתי אי פעם שאני אגלוש, אבל זה רק מוכיח שאין באמת משהו שאנחנו לא יכולים לעשות " (עדי גולדשמידט בן 14 חולה בדושן, משתתף בחוג גלישה).

לפני כשלוש שנים יצא לדרך מיזם ייחודי וראשוני מסוגו בארץ ובעולם – ילדים עם ניוון שרירים נכנסו לים, גלשו על הגלים והצליחו לנפץ עוד מיתוס.

 

המיזם המיוחד שמתאפשר בזכות תרומות, שם לו כמטרה עיקרית להנגיש את חווית הים וספורט גלישת הגלים לאנשים עם מוגבלות פיזית.

דושן-בקר היא מחלת ניוון שרירים פרוגרסיבית – ככל שהילד גדל, כך מתקדמת המחלה, המגבלה הפיזית הופכת למשמעותית יותר ולכן זקוקים חולי דושן-בקר לסיוע מאנשי מקצועות הבריאות בתחומי הטיפול השונים במהלך חייהם. החלק המשמעותי בטיפול המשמר ניתן על ידי הידרותרפיסטים, באמצעות טיפול במים, זאת בעיקר בשל היותה הפעילות הבטוחה ביותר עבורם ובמטרה לשמר ככל האפשר את תנועת הגפיים וטווח התנועה של השרירים.

בדומה להידרותרפיה, גם הגלישה המתבצעת במים מאפשרת לגוף לעבוד ללא עומס המשקל, לשמור על יציבות בלי לפחד מנפילות ולהגדיל טווחי תנועה תוך עבודה רכה יותר. כך בעצם עלה הרעיון לפעילות הגלישה הייחודית המתבצעת על גלשנים המותאמים המאפשרים גלישה נוחה לילדים במגוון אפשרויות – שכיבה על הבטן, עמידה על הברכיים או ישיבה.  הגלישה אף מוסיפה היבט ייחודי דרכו זוכה הילד ליהנות מתחושת השחרור מהמגבלה והן מהחוויה עצמה, התנסות בתחום ספורט מיוחד ומהפעילות הקבוצתית.

במסגרת החוג לומדים הילדים את עקרונות הגלישה הן בפן התיאורטי והן המעשי. השיעורים הותאמו לאופי המוגבלות ובזמן השהות במים לכל ילד יוצמד מדריך מקצועי ו 2-3 מתנדבים. הפעילות מתקיימת במשך חודשי הקיץ ובשנה האחרונה השתתפו בחוג 8 ילדים ונערים.

בנוסף, למדריכים, ולמתנדבים שעוטפים את הילדים, מלווה את הפעילות פיזיותרפיסטית שהיא גם הידרותרפיסטית שמייעצת ותומכת בפעילות באופן מקצועי, מכוונת את המדריכים ודואגת שהפעילות הגופנית של כל אחד מהילדים תהיה מבוקרת.

על מנת להמשיך ולקיים את החוג גם השנה ולהעניק לילדים חולי דושן-בקר חוויה יוצאת דופן, אנו זקוקים לתמיכתכם.